główna strona
wróć
grafika kategoriiCzy Bóg istnieje? A może jest ich więcej niż jeden? Czy tym Bogiem jest Jezus, Jechowa, Allach, Mitra, Horus, Świętowit a może Latający Potwór Spaghetti? A może nie ma Boga ani żadnych Bogów ale zupełnie inna struktura, umysł, rozum, jedno? A może nie ma zupełnie nic? Same pytania, żadnych odpowiedzi. Jedni wierzą w takiego, inni w innego, ale nikt nie jest w stanie ustalić konkretnie takiej odpowiedzi na którą mogliby się zgodzić wszyscy. O każdym z tych Bogów opowiadają różnorakie religie twierdząc, że to co one mówią jest jedyne i prawdziwe. Prowadzi to do kłótni, konfliktów, wojen a nawet terroryzmu mimo że większość z tych Bogów to według ich wyznawców źródło dobra, moralności i sprawiedliwości. O tym właśnie jest ten blog. Zastanawiamy się nad istotą Boga lub innego bytu będącego stwórcą bądź też "podtrzymywaczem" życia na ziemi.
Uwagi do tekstów proszę pisać w komentarzach. Istnieje też możliwość napisania własnego artykułu polemicznego. Treść artykułu proszę przysyłać na adres email: admin(małpa)miotk.eu
artykul-0102.jpgObjawienia Fatimskie w polskim sejmie
Dnia 06.04.2017 roku w polskim sejmie odbyła się gorąca debata na temat uczczenia 100. rocznicy objawień fatimskich. Debata była gorąca a my omówiliśmy całe zdarzenie w audycji Trans Pot i Logika.
Autor artykułu: Waldemar Miotk
artykul-0101.jpgPierwszokwietniowa polityka w Radiu Pasta
Na pierwszego kwietnia dla Radia Pasta napisałem krótki żart polityczny, dotykający aktualnie rządzących (zarówno polityków jak i religię), który aż szkoda, że nie spełnił się... jeszcze. Ale może w przyszłości? Kto to wie?
Autor artykułu: Waldemar Miotk
artykul-0100.jpgAudycja Trans Pot i Logika
Od 2 marca 2017 roku na antenie Wolnego Radia Opornik prowadzimy audycję z dziedziny publicystyki prześmiewczej. Tytuł Trans Pot i Logika odnosi się do trzech sposobów prowadzenia audycji, z których trans - jest nośnikiem, pot - efektem wykonanej pracy a logika - narzędziem wykorzystywanym w sposób bezczelny, karkołomny ale i dość lekki oraz szeroki. Co to oznacza? Posłuchaj audycji.
Autor artykułu: Waldemar Miotk
artykul-0076.jpg„Garść Popiołu” czy drzwi do innych światów ?
„Rośliny mocy” w praktykach magicznych Indian obu Ameryk a współczesne restrykcyjne prawo.
Autor artykułu: Joanna Łabuzek
artykul-0075.jpgO terroryzmie i religii - słów kilka
Czy poprawność polityczna może być związana z rozwojem terroryzmu religijnego?
Autor artykułu: Joanna Łabuzek
religiaterroryzm.jpgTerroryzm a religia
W jakim zakresie terroryzm powiązany jest z religijnością terrorystów? Czy przyczyną może być dążenie świata do monokultury?
Autor artykułu: Waldemar Miotk
(c)2007-2016 Waldemar Miotk - ostatnia aktualizacja silnika 06.02.2016 - Twój IP: 3.238.235.248. Ta strona, aby lepiej działać, używa plików cookie przechowywanych na komputerach użytkowników. Wszystkie prawa do tekstów zamieszczonych na stronie są zastrzeżone, chyba że przy konkretnym tekście znajduje się inna informacja.
go up