główna strona
wróć
grafika kategoriiEtyka to jedna z niewielu dziedzin filozofii, która w sposób bezpośredni dotyczy naszego życia. Większość ludzi uważa, że nie potrzebuje się jej uczyć, gdyż wie jak żyć. Ale czy na pewno? A ciekawe co ci ludzie myślą, o innych kulturach, gdzie zasady etyczne są inne? Z etyki możemy wyodrębnić jedną, szczególnie działającą na wyobraźnię dziedzinę. O ile co do samej ogólnej etyki to zazwyczaj ludzie są w stanie się ze sobą jakoś zgodzić, to w stosunku do bioetyki jest już zupełnie inaczej. Działanie bioetyki jest szczególnie mocne ze względu na działające tutaj emocje. I wciąż nie mogę zrozumieć, dlaczego jeżeli rozmawiam o tym, czy kradzież jest zawsze zła czy też czasami może być usprawiedliwiona, współrozmówca potrafi rozmawiać w sposób racjonalny, jeżeli natomiast rozmawiamy o eutanazji, to wchodzą do dyskusji dodatkowo emocje.
Uwagi do tekstów proszę pisać w komentarzach. Istnieje też możliwość napisania własnego artykułu polemicznego. Treść artykułu proszę przysyłać na adres email: admin(małpa)miotk.eu
(c)2007-2016 Waldemar Miotk - ostatnia aktualizacja silnika 06.02.2016 - Twój IP: 35.172.230.21. Ta strona, aby lepiej działać, używa plików cookie przechowywanych na komputerach użytkowników. Wszystkie prawa do tekstów zamieszczonych na stronie są zastrzeżone, chyba że przy konkretnym tekście znajduje się inna informacja.
go up