główna strona
wróć
Pierwszokwietniowa polityka w Radiu Pasta
Ostatnia zmiana: 02.04.2017, Autor artykułu: Waldemar Miotk
artykul-0101.jpg

Dzisiaj nad ranem pracownicy sejmu oraz posłowie odkryli, że obok wiszącego tam od 1997 roku krzyża, znajduje się wizerunek Latającego Potwora Spaghetti. „Ktoś musiał go zawiesić dzisiejszej nocy” – powiedział reporterowi Radia Pasta przerażony poseł PiS Jacek Falfus. Posłowie PiS Marek Kwitek oraz Kazimierz Moskal przybiegli na salę sejmową z drabinką pożyczoną od Prezesa, chcąc doprowadzić ścianę sali sejmowej do stanu sprzed zmiany, lecz przeszkodził im w tym marszałek sejmu Marek Kuchciński.

Jak dowiadujemy się z naprędce zwołanej przez pana marszałka Kuchcińskiego konferencji prasowej, dzisiaj w nocy pan marszałek wraz z przewodniczącym klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszardem Terleckim postanowili przestać dłużej ukrywać swoją wiarę. Po wieczornej dyskusji doszli do wniosku, że należy umieścić symbol ich nowej wiary w należnym mu miejscu. Korzystając z innej drabinki prezesa, która ukryta była za drzwiami w pokoju marszałka, umieścili symbol Latającego Potwora Spaghetti obok krzyża wiszącego w sali sejmowej. „Zawsze czułem, że wiara w Jezusa Chrystusa nie jest odpowiednia dla mnie” – podkreśla Ryszard Terlecki – „W co naprawdę wierze uświadomił mi wczoraj wieczorem pan marszałek Marek Kuchciński, podczas naszego cotygodniowego wieczornego spotkania przy piwku”. „Już od roku spotykamy się co Piątek przy piwku z Ryszardem i rozmawiamy o wierze” – dodaje do tego marszałek Marek Kuchciński – „Tej nocy w końcu Potwór do nas przemówił i wyraził swoje oburzenie, że nie ma jeszcze Jego symbolu nad drzwiami w sejmie. Uświadomiliśmy sobie, że nieświadomie uczestniczyliśmy w rytuałach Kościoła Latającego Potwora Spaghetti podświadomie wyrażając tym samym naszą prawdziwą wiarę. Dość ukrywania się! Czas na coming out!”.

Podczas najbliższego posiedzenia sejmu, które odbędzie się w dniach 5,6,7 kwietnia 2017 roku, posłowie mają przyjąć uchwałę w której uczczą Latającego Potwora Spaghetti i jego przesłanie. A co na to inni posłowie? Reporterzy Radia Pasta w tym gorącym dniu rozjechali się po Polsce w poszukiwaniu znaczących w naszej polityce postaci.

„Zawsze lubiłam spaghetti, a niech pan spojrzy na moją nową bluzkę. Tutaj spadło nieco sosu z wczorajszego obiadu i proszę zobaczyć. Wzór układa się w Potwora. A dzisiejszy dzień zaczęłam porannym małym piwkiem” – opowiada naszemu reporterowi posłanka Krystyna Pawłowicz.

„Szatan!!! Szatan nad Polską!!! I być może nie tylko nad Polską. Cały świat jest pod jego wpływem. Już dawno podejrzewałem, że takie rzeczy będą działy się w sejmie, nie znałem tylko dnia ani godziny. A czułem to od czasu, gdy dziwne decyzje zaczęły zapadać w samym Watykanie. Już dawno mówiłem, że Duch Święty pomylił się przy wyborze papieża Franciszka i nie zdziwiłbym się, że jest on również ukrytym wyznawcą Latającego Potwora Spaghetti. Klątwa!!!! Rzucam na was wszystkich klątwę” – z ogromnymi emocjami krzyczał dzisiaj na antenie Telewizji Republika jej redaktor naczelny Tomasz Piotr Terlikowski. Wypowiedź tą Telewizja Republika emituje co pół godziny przerywając inne programy i filmy.

„Radio Pasta… Hmmm… Zastanawiam się nad przejęciem tej stacji i nadawanie jej programu w ramach mojego imperium” – oświadczył Ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja – „Nie ma wątpliwości, że poprą tą inicjatywę odpowiednią dotacją rządową posłowie PiS więc pomysł jest do zrealizowania. Może nawet w ramach nauki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej moglibyśmy poświęcić godzinę lub dwie tygodniowo dla studentów innych wyznań ze szczególnym nastawieniem na Pastafarian. Zobaczymy, zobaczymy, czy znajdą się odpowiednie fundusze, a to zależy…” – nie dokończył zdania toruński redemptorysta.

Coraz więcej informacji otrzymujemy od słuchaczy Radia Pasta rozrzuconych po różnych miejscach w Polsce i zagranicą. A informacje są porażające. Kardynał Stanisław Dziwisz znajduje się w chwili pisania tego artykułu na pokładzie samolotu zmierzającego do Watykanu na nadzwyczajne spotkanie w ramach Kongregacji Nauki Wiary. Również niedostępny jest prymas polski arcybiskup Wojciech Polak. Krążą pogłoski, iż on również udał się do Watykanu. Niepokojące informacje dochodzą z kręgów księdza Piotra Natanka. Ogłosił on dzisiaj, że nastąpił koniec świata i zamknął się w swojej lodówce. Na szczęście, jak dowiadujemy się od słuchacza, nic mu nie grozi, gdyż jego wyznawcy szybko odłączyli ją od zasilania a i lodówka nie była pusta.

Wywiadu udzielili nam też przedstawiciele Kościoła Latającego Potwora Spaghetti w Polsce. „Cieszymy się, że ilość pastafarian w Polsce rośnie, ale zastanawiamy się, czy to, że politycy się tak angażują nie spowoduje degradacji naszej wiary” – powiedział nam jeden z założycieli Kościoła Latającego Potwora Spaghetti w Polsce Piotr Podoba.

Dzień dopiero się zaczyna a nasi reporterzy nie przerywają pracy. „Wszystkie informacje będziemy zbierać i przekażemy słuchaczom Radia Pasta w najbliższą środę o godzinie 21:00 w audycji Wieści z pastafariańskiej krainy” – powiedziała nam redaktorka Radia Pasta siostra Asia. W związku z powyższym, zapraszamy wszystkich na środę, kiedy to nastąpi wstępne podsumowanie dzisiejszych wydarzeń.

Ramen!
Brat Waldek

Komentarze(0)

Podpis:
W celu potwierdzenia, zaznacz pole pod znakiem: 4
Capcha
(c)2007-2016 Waldemar Miotk - ostatnia aktualizacja silnika 06.02.2016 - Twój IP: 3.239.76.25. Ta strona, aby lepiej działać, używa plików cookie przechowywanych na komputerach użytkowników. Wszystkie prawa do tekstów zamieszczonych na stronie są zastrzeżone, chyba że przy konkretnym tekście znajduje się inna informacja.
go up