główna strona
wróć
Objawienia Fatimskie w polskim sejmie
Ostatnia zmiana: 07.04.2017, Autor artykułu: Waldemar Miotk
artykul-0102.jpg

Wczoraj odbyła się ostra debata w polskim sejmie z udziałem naszej ulubionej posłanki Anny Sobeckiej. Jak wiadomo Pani Poseł oraz wielu innych posłów prawdziwych polskich patriotów chciała by uczcić 100. rocznicę objawień fatimskich. Objawienia te "miałby ogromne znaczenie i były powiązane z ateistycznymi siłami które zorganizowały zamach na Jana Pawła II". Pani poseł Annie Sobeckiej wszystko się pięknie układa: objawienia fatimskie, ateistów walczących z kościołem dokonujących zamachu na Jana Pawła II, masowe mordowanie dzieci oraz plagę rozwodów i narkomanii.
Część posłów twierdziła, że uchwała łamie konstytucję, np. poseł Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej przekonywał, że tej debaty nie powinno być wcale a konstytucja mówi o zachowaniu przez państwo neutralności światopoglądowej. Jak mówił: „Nie mam nic przeciwko czczeniu przez katolików w kościołach nietypowych zjawisk meteorologicznych i nadawania im specjalnego znaczenia”.
Sprawozdawczyni sejmowej komisji kultury Anna Sobecka oceniła jednak, że uchwała jest zgodna z konstytucją i konkordatem: "Objawienia fatimskie są faktem historycznym uznanym przez Kościół. W Polsce każdy cieszy się wolnością wyznania, posłowie również".
Przypominam alternatywną polską rocznicę, która w roku 2017 wymaga uczczenia przez polski sejm:
140. rocznica objawień gietrzwałdzkich oraz 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Głównymi wizjonerkami były trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Matka Boska przemówiła do nich po polsku w gwarze warmińskiej.
Oto fragment audycji Trans Pot i Logika nadanej w Wolnym Radiu Opornik w czwartek 6 kwietnia 2017 roku dotyczący tego zdarzenia.
 

Komentarze(0)

Podpis:
W celu potwierdzenia, zaznacz pole pod znakiem: V
Capcha
(c)2007-2016 Waldemar Miotk - ostatnia aktualizacja silnika 06.02.2016 - Twój IP: 3.236.143.154. Ta strona, aby lepiej działać, używa plików cookie przechowywanych na komputerach użytkowników. Wszystkie prawa do tekstów zamieszczonych na stronie są zastrzeżone, chyba że przy konkretnym tekście znajduje się inna informacja.
go up