główna strona
wróć
Jak wyłączyć automatyczne uruchamianie komputera po błędzie?
Ostatnia zmiana: 19.02.2010, Autor artykułu: Waldemar Miotk
artykul-0033.jpg

Windows jak to Windows. Ma swoje problemy. Od czasu do czasu może pojawić się nam tzw "niebieski ekran", zwany też w wersji rozszerzonej "niebieski ekran śmierci". Zazwyczaj na tym ekranie opisany jest błąd, który ten ekran wywołał. Jednak czasami, zaraz po wyświetleniu takiego ekranu komputer uruchamia się ponownie. Nie mamy wtedy czasu na odczytanie komunikatu błędu. Czy można coś zrobić aby ten ekran wyświetlał się dłużej?

Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Przykład który tutaj opiszę opiera się na systemie Windows Vista, jednak w bardzo podobny sposób działa zarówno pod Windows XP jak i pod najnowszym Windows 7.

1. Wejdź do Panelu sterowania (przycisk Start -> Panel sterowania lub Przycisk Start -> Ustawienia -> Panel sterowania);

1a. Można też kliknąć prawym przyciskiem myszki na ikonie "Komputer" lub "Mój komputer" i wybrać opcję "Właściwości";

2. Znajdź ikonę opisaną : "System" i kliknij ją;

3. Na ekranie, który się pojawi znajdź zakładkę : "Zaawansowane ustawienia systemu" :

artykul0001a

4. Pojawi się okienko "Właściwości systemu". W górnej części tego okienka znajdują się zakładki "Nazwa komputera", "Sprzęt", "Zaawansowane" itp.

5. Kliknij zakładkę "Zaawansowane" :

artykul0001b

6. Po kliknięciu, niżej, znajduje się grupa : "Uruchamianie i odzyskiwanie". Kliknij na przycisku "Ustawienia" :

artykul0001c

7. Pojawi się okienko : "Uruchamianie i odzyskiwanie". W grupie "Awaria systemu" wyłącz zaznaczenie przy opcji "Automatycznie uruchom ponownie" :

artykul0001d

8. Powinno to wyglądać tak :

artykul0001e

9. Zatwierdź wszystkie okienka poprzez kliknięcie przycisku OK na każdym z nich.

 

Po tej operacji system nie będzie się uruchamiał ponownie po błędzie systemu operacyjnego co umożliwi spokojne przeczytanie i spisanie komunikatu błędu z systemu.

 

Komentarze(0)

Podpis:
W celu potwierdzenia, zaznacz pole pod znakiem: C
Capcha
(c)2007-2016 Waldemar Miotk - ostatnia aktualizacja silnika 06.02.2016 - Twój IP: 3.236.143.154. Ta strona, aby lepiej działać, używa plików cookie przechowywanych na komputerach użytkowników. Wszystkie prawa do tekstów zamieszczonych na stronie są zastrzeżone, chyba że przy konkretnym tekście znajduje się inna informacja.
go up