główna strona
wróć
Nie chcę mieć hasła przy wznawianiu systemu Windows 8.1 np. z uśpienia
Ostatnia zmiana: 17.03.2014, Autor artykułu: Waldemar Miotk
artykul-0004.jpg

 

Po ustawieniu automatycznego logowania się do systemu Windows 8.1, nadal będzie trzeba posługiwać się hasłem po wybudzeniu komputera np. z uśpienia. Istnieje jednak sposób aby system nie pytał się o hasło również w takim przypadku.

 

Jak to zrobić? Oto sposób:

  1. Wejdź do Panelu Sterowania (np. Windows+X -> Panel Sterowania)
  2. Jeżeli masz "Widok według : Kategoria" wybierz : "System i zabezpieczenia", następnie w grupie "Opcje zasilania" kliknij na łączu "Wymagaj hasła przy wznawianiu pracy komputera"
  3. Jeżeli masz widok ikon wybierz : "Opcje zasilania" i po lewej stronie kliknij na "Wymagaj hasła przy wznawianiu"
  4. W grupie "Definiuj przyciski zasilania i włącz ochronę hasłem" (tytuł całej grupy ustawień) kliknij na tekst : "Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne"
  5. Teraz możesz zmieniać wszystkie ustawienia, więc w grupie "Ochrona hasłem przy wznowieniu pracy" wybierz "Nie wymagaj hasła"
  6. Kliknij w przycisk "Zapisz zmiany"

Teraz komputer nie powinien już pytać o hasło przy wznawianiu pracy.
 

Komentarze(0)

Podpis:
W celu potwierdzenia, zaznacz pole pod znakiem: G
Capcha
(c)2007-2016 Waldemar Miotk - ostatnia aktualizacja silnika 06.02.2016 - Twój IP: 3.239.95.36. Ta strona, aby lepiej działać, używa plików cookie przechowywanych na komputerach użytkowników. Wszystkie prawa do tekstów zamieszczonych na stronie są zastrzeżone, chyba że przy konkretnym tekście znajduje się inna informacja.
go up