główna strona
wróć
Simutrans - Stacje kolejowe
Ostatnia zmiana: 17.02.2010, Autor artykułu: Waldemar Miotk
artykul-0031.jpg

Budując stacje kolejowe początkowo wydaje się, iż nie działają one tak jak powinny. Na pierwszym etapie gry nie ma to większego znaczenia, ale po rozbudowaniu swojej sieci kolejowej powstaje problem wielu peronów i przypisanego do każdego z nich, jednego pociągu.

Oczywiście warto każdej stacji kolejowej przypisać kilka peronów, zależnie od spodziewanego ruchu. Jednak mnożenie ich ponad miarę jest nieekonomiczne. Lepiej, tak jak na prawdziwych stacjach kolejowych, przeznaczyć jeden peron dla kilku pociągów, w ten sposób, aby pociąg samodzielnie wybierał sobie wolny peron do wjazdu na stację. Jak to zrobić?

Zobaczymy rysunek poniżej:
 

Simutrans

W podanym przykładzie zbudowano jednokierunkową linię dojazdową do stacji kolejowej zakończoną semaforem wybierającym:

Simutrans

Oznacza się nim koniec linii dojazdowej i początek torów należących do stacji. W ten sposób oznaczymy miejsce w którym pociąg ma wybrać wolny peron na stacji. Po drugiej stronie peronów budujemy linię wyjazdu:

Simutrans

Pociąg zatrzyma się na stacji, przeładuje towary i odjedzie, zwalniając peron dla następnych pociągów. Wyjedzie z drugiej strony nie blokując ruchu pojazdom wjeżdżających na stację. Jeżeli taki układ stacji nie pasuje do terenu, można zbudować ją na wiele różnych sposobów:

Simutrans

Simutrans

Komentarze(0)

Podpis:
W celu potwierdzenia, zaznacz pole pod znakiem: I
Capcha
(c)2007-2016 Waldemar Miotk - ostatnia aktualizacja silnika 06.02.2016 - Twój IP: 3.238.235.248. Ta strona, aby lepiej działać, używa plików cookie przechowywanych na komputerach użytkowników. Wszystkie prawa do tekstów zamieszczonych na stronie są zastrzeżone, chyba że przy konkretnym tekście znajduje się inna informacja.
go up