główna strona
wróć
Chcę uruchmomić Windows 8.1 bez hasła mimo konta MS Live
Ostatnia zmiana: 17.02.2014, Autor artykułu: Waldemar Miotk
artykul-0004.jpg

Po aktualizacji systemu operacyjnego Windows z wersji 8 do wersji 8.1 bardzo często konto lokalne zamieniane jest na konto MS Live. Jedynym sposobem na ominięcie tej konwersji jest odłączenie komputera w trakcie instalacji/aktualizacji od sieci. Ale co zrobić, jeżeli już po aktualizacji konto zostało zmienione na Live ID i niestety wszystkie nasze ustawienia zostały do niego przeniesione a w dalszym ciągu chcielibyśmy logować się bez hasła do naszego komputera? Jednym rozwiązaniem jest ponowne założenie konta lokalnego i nowa konfiguracja wszystkiego. Nie jest to jednak rozwiązanie wygodne, choć skłania przy okazji do zrobienia porządków w komputerze. Drugie rozwiązanie to zapamiętanie naszego hasła w systemie, aby za każdym razem przy logowaniu było wpisywane automatycznie :

  1. Uruchom "Wiersz polecenia" systemu Windows lub wciśnij klawisze Windows+R
  2. Wpisz : "control userpasswords2" i wciśnij klawisz Enter
  3. Wyłącz znacznik (ma być pusty) przy zdaniu "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło"
  4. Wciśnij przycisk "OK"
  5. Pojawi się okienko "Logowanie automatyczne"
  6. Wpisz dwa razy swoje hasło i wciśnij przycisk OK

Teraz komputer powinien uruchamiać się bez hasła.
 

Komentarze(1)

Podpis:
W celu potwierdzenia, zaznacz pole pod znakiem: X
Capcha
Piotr - IP: xx.xx.159.16, Data: 20.12.2017 18:38:36
niestety to nie działa w win 8.1 Próbowałem kilka razy i nadal chce system chce hasło przy uruchamianiu.
(c)2007-2016 Waldemar Miotk - ostatnia aktualizacja silnika 06.02.2016 - Twój IP: 35.172.230.21. Ta strona, aby lepiej działać, używa plików cookie przechowywanych na komputerach użytkowników. Wszystkie prawa do tekstów zamieszczonych na stronie są zastrzeżone, chyba że przy konkretnym tekście znajduje się inna informacja.
go up