główna strona
wróć
Brak identyfikatora instalacji Windows XP
Ostatnia zmiana: 11.08.2009, Autor artykułu: Waldemar Miotk
artykul-0029.jpg

Czasami po instalacji zdarza się, iż nie możemy aktywować systemu w firmie Microsoft, gdyż nie generuje się identyfikator instalacji. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że zainstalowaliśmy system nie z tej płyty do której jest przypisany numer seryjny. W takim przypadku, po telefonie do pomocy technicznej Microsoft, każą przeinstalować system z płyty dostarczonej do komputera, a jeżeli została uszkodzona to zamówić nową u dostawcy komputera. Jest to prawda, ale nie trzeba się do tego stosować, oni mówią co im wygodne, ale niekoniecznie prawdziwe. I jeszcze jedno. To co opisałem tutaj jest całkowicie legalne i zgodne z licencją firmy Microsoft.

Zakładamy następującą sytuację:

Mamy komputer z systemem Windows XP a płyty instalacyjne do tego komputera zawierają w sobie Service Pack w wersji 1.

Mamy też drugi komputer z systemem Windows XP a płyty instalacyjne do tego komputera zawierają w sobie Service Pack 3.

Płyta z drugiego komputera (z Service Pack 3) została uszkodzona (np. porysowana) a koniecznie potrzebujemy zainstalować system operacyjny ponownie. Do tej operacji używamy płyty z Service Pack 1. Zaraz po instalacji system napisze nam informację, iż aby go dalej używać należy aktywować system w firmie Microsoft. Oczywiście aktywacja przez internet się nie powiedzie, a próbując instalacji przez telefon nie otrzymamy identyfikatora instalacji. W ten sposób nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktywacji.

Aby jednak aktywować system w firmie Microsoft należy wykonać następujące kroki:

1. Ściągnąć z internetu (np. na drugim komputerze) Service Pack 3 dla Windows XP.

2. Nagrać plik na Pendrive-a lub płytę CD (zajmuje 320MB).

3. Uruchomić ponownie komputer na którym instalujemy Windows, wchodząc w tryb awaryjny Windows (przytrzymać przy starcie komputera przycisk F8 i z menu, które się pojawi wybrać opcję "Tryb awaryjny")

4. Pojawi się uruchomiony system w trybie awaryjnym. Zgodzić się na informację, iż pracujemy w trybie awaryjnym, którą Windows wyświetli po uruchomieniu (klikamy na przycisk TAK)

5. Włożyć Pendrive do USB lub płytę CD do napędu.

6. Uruchomić aktualizację systemu operacyjnego, czyli zainstalować Service Pack 3.

7. Po zainstalowaniu, uruchomić ponownie komputer i aktywować system. Tym razem wszystko powinno działać prawidłowo. Jeżeli nie powiedzie się aktywacja przez internet to przeprowadzić aktywację przez telefon. Tym razem identyfikator instalacji powinien się pojawić.

 

Komentarze(1)

Podpis:
W celu potwierdzenia, zaznacz pole pod znakiem: G
Capcha
29VC3 - IP: x.xxx.105.164, Data: 23.07.2019 19:56:21
jestem Irena Topolska tak potrzebujemy identyfikator jak najszybkiej polecam do laptop otwarty z siecią do pomocą
(c)2007-2016 Waldemar Miotk - ostatnia aktualizacja silnika 06.02.2016 - Twój IP: 3.236.143.154. Ta strona, aby lepiej działać, używa plików cookie przechowywanych na komputerach użytkowników. Wszystkie prawa do tekstów zamieszczonych na stronie są zastrzeżone, chyba że przy konkretnym tekście znajduje się inna informacja.
go up