|
Problemy Windows
|
|
poniedziałek, 14 maja 2012 17:28 |
|
Zdarzają się problemy z systemem operacyjnym, które są wyjątkowo trudne do diagnostyki. Jednym z takich problemów jest "zbyt szybka praca systemu Windows 7" jak to się zazwyczaj określa. Ale problem tak naprawdę jest inny. System działa z prędkością normalną, lecz wszystkie procesy (np. animowane ikonki) poruszają się bardzo szybko. Również zegar systemowy porusza się z szybkością 1 minuty na sekundę. Są to bardzo rzadkie przypadki, ale jednak zdarzają się. Dlaczego tak się dzieje i co w tym przypadku zrobić?
|
|
Problemy Windows
|
|
piątek, 19 lutego 2010 14:57 |
|
Windows jak Windows. Ma swoje problemy. Od czasu do czasu może pojawić się nam tzw "niebieski ekran", zwany też w wersji rozszerzonej "niebieski ekran śmierci". Zazwyczaj na tym ekranie opisany jest błąd, który ten ekran wywołał. Jednak czasami, zaraz po wyświetleniu takiego ekranu komputer uruchamia się ponownie. Nie mamy wtedy czasu na odczytanie komunikatu błędu. Czy można coś zrobić aby ten ekran wyświetlał się dłużej?
|
169
(5 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)
|
Problemy Windows
|
|
wtorek, 11 sierpnia 2009 12:59 |
|
Czasami po instalacji zdarza się, iż nie możemy aktywować systemu w firmie Microsoft, gdyż nie generuje się identyfikator instalacji. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że zainstalowaliśmy system nie z tej płyty do której jest przypisany numer seryjny. W takim przypadku, po telefonie do pomocy technicznej Microsoft, każą przeinstalować system z płyty dostarczonej do komputera, a jeżeli została uszkodzona to zamówić nową u dostawcy komputera. Nie należy się tego słuchać, oni mówią co im wygodne, ale niekoniecznie prawdziwe. I jeszcze jedno. To co opisałem tutaj jest całkowicie legalne i zgodne z licencją firmy Microsoft.
|
152
(4 głosów, średnia ocena 4.50 na 5)
|
Problemy Windows
|
|
czwartek, 08 stycznia 2009 00:23 |
|
Czasami chcemy, aby system nie monitorował naszych poczynań. Chcemy na przykład wyłączyć mechanizm UAC albo pracować bez programu antywirusowego (nie radzę, szczególnie jeżeli komputer jest podłączony do internetu). Vista w takich przypadkach, za każdym razem informuje nas o problemach z zabezpieczeniami.
|
151
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
|
Problemy Windows
|
|
środa, 07 stycznia 2009 23:27 |
|
Wraz z nowym systemem Microsoft wprowadził system zabezpieczeń, mający pomagać użytkownikom w kontroli uruchamiania niebezpiecznych programów oraz w kontroli instalowania dodatkowego oprogramowania. System ten otrzymał szumną nazwę "User Account Control" i spowodował, iż wszyscy przyzwyczaili się do automatycznego klikania "Zezwól" albo "Kontynuuj" na każde pytanie systemu.
|
|
139
(19 głosów, średnia ocena 4.74 na 5)
|
Problemy Windows
|
|
poniedziałek, 01 grudnia 2008 12:18 |
|
Po uruchomieniu aplikacji pojawia się komunikat : "Błąd aplikacji" o treści : "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000135). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację.
|
|
|
|